Edhe sot me çadër me vete, priten reshje shiu me intensitet të lartë

Edhe sot me çadër me vete, priten reshje shiu me intensitet të lartë

Foto ilustruese

Moti ditën e sotme pritet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu me intensitet mesatar dhe rrebeshe dhe stuhi lokale. Temperaturat minimale do të luhaten 10-17 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 20 -22 °C ne veri , 25 -28°C ne zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3- ballë në det të hapur.

Sa i përket motit në Evropës duhet thënë se në ishujt britanikë dhe Skandinavi moti do të jetë me diell. Evropa Jugperëndimore do të karakterizohet me mot me shi dhe stuhi. Mesdheu dhe Evropa verilindore do te jetë me diell. Evropa juglindore do të jetë me stuhi dhe reshje shi

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Vendimet e qeverisë: FSHZH do të zhvillojë projektin e kompleksit të stadiumit “Skënderbeu” në Korçë

Vendimet e qeverisë: FSHZH do të zhvillojë projektin e kompleksit të stadiumit “Skënderbeu” në Korçë