'Edhe sot super betejë nga ajri', Braçe kërkon luftë më të fortë ndaj zjarrvënësve: Duhet ashpërsuar ligji

Erion Brace

TIRANË-Edhe zv.kryeministri Erion Braçe kërkon një luftë më të ashpër kundër të gjithë zjarrvënësve në pyjet e vendit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Braçe ka shpërndarë disa foto gjatë operacioneve për shuarjen e flakëve në jug të vendit duke e cilësuar të gjithë punën si një 'super betejë nga ajri'.  Zv.kryeministri shkruan se duhet të ashpërsohet ligji kundër zjarrvënësve, pa toleruar askënd.

"Super betejë nga ajri kundër zjarreve edhe sot! Por, nëse duam t'i japim fund zjarreve, duhet betejë e ashpër ligjore kundër zjarrvënësve në tokë! Pa toleruar askënd, në kohë reale pa e lënë të ike si “i kërkuar”, ka shkruar ai. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Loni: 08/08/2021 00:01

    Te gjithe kur rriten mesojne me shume, vetem ky ngeli sipas shprehjes "u rrite e su poqe...". Denohen ose jo zjarrevenesit, pak rendesi ka. Sigurimi i kushteve te domosdoshme dhe burimeve njerzore, materiale e financiare ka rendesi. Per te qene te pergatitur dhe parandaluar perhapjen e zjarreve. Cfare idioti, i nje qeverie idiote.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat