Efektivja e sigurisë u përplas për vdekje nga trajleri, Porti në Durrës: Familja s’do jetë kurrë vetëm, angazhim për zbardhjen e ngjarjes (Fotoja e viktimës)

25-vjeçarja Artineda Haskasa

1610055262_viktimadurres.jpg

Autoriteti Portual Durrës ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e sotme në Portin e Durrësit, ku humbi jetën 25-vjeçarja Artineda Haskasa, efektive e sigurisë, pasi u përplas për vdekje nga një trajler.

Ndërsa i ka shprehur ngushëllimet familjes autoriteti thekson se në bashkëpunim me Policinë e Durrësit dhe organet hetimore, të gjitha divizionet e APD-së janë angazhuar maksimalisht në funksion të zbardhjes së rrethanave të ngjarjes tragjike.

“Sot e gjithë familja e madhe e APD-së është thellësisht e pikëlluar nga humbja tragjike e jetës e koleges tonë Artineda Haskasa. I shprehim ngushëllimet tona të përzemërta familjarëve dhe miqve të Artinedës dhe i gjendemi pranë familjes së saj në këto momente të vështira. Nuk do jeni kurrë vetëm!

Në bashkëpunim me Policinë e Durrësit dhe organet hetimore, të gjitha divizionet e APD-së janë angazhuar maksimalisht në funksion të zbardhjes së rrethanave të ngjarjes tragjike, në një territor të rëndësisë së veçantë! Uniforma që mbante veshur sot kolegia jonë, meriton respekt dhe mirënjohje pafund! Dritë të pastë shpirti”, thuhet në reagim.


Lajmi kryesor:

Trajleri përplas për vdekje efektive e sigurisë në Portin e Durrësit! APD: Angazhim maksimal për zbardhjen e ngjarjes tragjike (VIDEO)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Sot Dita Ndërkombëtarë e Paqes, Rama jep mesazhin: Shqipëria gjithmonë kontribuuese në misionet paqeruajtëse në botë