Eksperti harron kartën, shtyhet gjyqi i Gjikës

Procesi gjyqësor ndaj kryebashkiakut të Vlorës Shpëtim Gjika ka nisur me shtyrje. Gjatë ditës së djeshme ishte parashikur që në gjykatë të dëgjohej eksperti për planvendosjen e dy pallapteve pa lejë, por për shkak se eksperti kishte haruar kartën e identitetit, gjykata e vlerësoi këtë situatë si jo të ligjshme dhe për pasojë vendosi të shtyjë seancën në një datë tjetër.

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Shkoi për të prerë dru, ndërron jetë 42-vjeçari në Berat! I ra trungu i pemës