Ekzekutimi në Lushnjë, Muça i dyshuar më parë si autori i një vrasje në tentativë! Në vendngjarje 21 gëzhoja, makina e autorëve e vjedhur në Vlorë

Ekzekutimi në Lushnjë, Muça i dyshuar më parë si autori i një vrasje në tentativë! Në vendngjarje 21 gëzhoja, makina e autorëve e vjedhur në Vlorë

1629752787_bledarmuca.jpg

Bledar Muça, i ekzekutuar duke pirë kafe në lokalin e tij në qendër të Lushnjës, ka qenë në 2007 i hetuar si i dyshuar për një vrasje të mbetur në tentativë. Policia në vendin e ekzekutimit ka gjetur 21 gëzhoja, ndërsa autorët kanë qëlluar nga makina  të pamaskuar. Makina e përdoru nga dy autorët ishte e vjedhur në Vlorë dhe me targa italiane.

Fakti që 34-vjeçari Bledar Muaça ka qene një here i dyshuar për një vrasje në tentative, rrit më shumë dyshimet tek pista e hetimit të lidhjeve të tij  familjare me bandën famëkeqe "Hakmarrja për Drejtësi".


Lajmi kryesor:

Vrasja e dhëndrit të anëtarit të bandës 'Hakmarrjes për Drejtësi', autorët e mbajtën në vëzhgim për 1 javë! Gjendet dhe një tjetër kallashnikov në makinën e vjedhur! Shoqërohen 2 persona si të përfshirë në ekzekutim


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit