Ekzekutimi në Lushnje, Muça ishte martuar me mbesën e 'mustaqekuqit',  i bandës 'Hakmarrje për drejtësi'

1629753669_ELBASAN.jpg

Bledar Muça u ekzekutua duke pirë kafe në lokalin e tij në qendër të Lushnje, ndërsa po shoqërohej nga kunati i tij Judin Velo. Nuk dihen ende arsyet se pse ai u ekzekutua në mes të një ambienti të populluar, ku plumbat kanë prekur edhe 5 persona të tjerë përveç Muçës që ishte shënjestra. Burimet bëjnë me dije se ai ishte i martuar me mbesën e Roland Shytit, Suada Velo, i njohur si 'mustaqekuqi' i bandës 'Hakmarrje për drejtësi'. Po ashtu, një prej të plagosurve, Judin Velo, është kunati i viktimës dhe nipi i Shytit.

“Hakmarrja për Drejtësi” cilësohej si organizata kriminale më e madhe në vend në vitet 1992-1996 dhe anëtarët e saj kanë qënë autorë të disa ngjarjeve të bujshme.


Lajmi kryesor:

Vrasja e dhëndrit të anëtarit të bandës 'Hakmarrjes për Drejtësi', autorët e mbajtën në vëzhgim për 1 javë! Gjendet dhe një tjetër kallashnikov në makinën e vjedhur! Shoqërohen 2 persona si të përfshirë në ekzekutim


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Dosja e plotë e grabitjes së noterit në Sarandë/ Çfarë ndodhi më 20 tetor dhe si u zbuluan autorët! U kontrolluan dhjetëra kamera! Vetë Thoma Kaçi identifikoi njërin prej të arrestuarve