Ekzekutohet pranë derës së shtëpisë natën e Bajramit 25-vjeçari në Vlorë! Autorët e maskuar djegin makinën me targa greke, gjendet kallashnikovi (VIDEO)

VLORË- Një 25 vjeçar është ekzekutuar në derën e shtëpisë së tij natën e Fiter Bajramit me 5 plumba nga 10 që u shtinë mbi të në qytetin e Vlorës.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak pasi akrepat e orës kanë shënuar 12:00, pranë zonës së quajtur "7 pallatet", ku si pasojë e plumbave të marra ka gjetur vdekjen menjëherë Kristian Breshanaj, 25-vjeç. Breshanaj kishte vetëm 3 muaj që ishte kthyer nga Belgjika, djalë i një mjeku reanimator në Spitalin e Vlorës.

Një vrasje e mirëmenduar dhe me të njëjtën skemë ekzekutimesh të ndjekura edhe në krime të tjera. Autorët kanë djegur makinën që përdorën gjatë vrasjes rreth 1 km larg nga vendi i ngjarjes lagjja "10 korriku", një BMW me targa greke e cila u gjet e djegur nga forcat policore brenda së cilës është gjetur edhe arma kallashnikov. Burime për Report Tv bëjnë me dije se dyshohet se kanë 2 persona të maskuar, e ndërsa mendohet se ato janë ndihmuar nga një makinë tjetër.

Policia ka shoqëruar deri më tani 12 persona të cilët mund të kenë informacione që mund të çojnë deri në zbardhjen e kësaj ngjarjeje të rëndë, për motive ende të paditura. Report Tv sjell pamje nga vendngjarje ku shihet rrugica në të cilën është ekzekutuar i riu 25-vjeçar dhe makina e djegur e autorëve, brenda së cilës ishte dhe arma e krimit.

 

Makina e djegur e autorëve

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:08
FOTO/ Kush është i riu i cili u ekzekutua pranë derën së shtëpisë natën e Bajramit

1590303998_kristjanvlorevrasje001.jpg

Ky është Kristjan Breshanaj, 25-vjeçari që u ekzekutua natën e Bajramit. Report Tv sjell fotot të të riut ndaj të cilit u shtin 10 plumba kallashnikovi, 5 prej të cilave ranë në trupin e tij duke i marrë jetën në vend.

Ora 09:04
Ekzekutimi i 25-vjeçarit në Vlorë/ Dëshmitarja për Report Tv: Se kuptova ça shpërtheu...kur pastaj pashë gjithë atë polici! U tremba (VIDEO)

Për mikrofonin e Report Tv, një nga banoret e lagjes ku u ekzekutuar 25-vjeçari Kristjan Breshanaj rrëfen momentin kur lagjja u zgjuar në mes të natës nga zhurmat.

"Dëgjova zhurmë dhe kaq. Nuk e kuptova se ça shpërtheu, thashë ç'është ky zjarr, mos është djegur ndonjë shtëpi, kur pashë gjithë atë polici, madje u tremba të them të drejtën", tregon dëshmitarja.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento

Komente

 • Coca colla: 29/05/2020 16:30

  Rip

  Përgjigju
 • Drejtesi 0: 27/05/2020 12:30

  Prinderit qe kan humbur femijet e tyre nga kriminel qe lihen te lir rrugeve te shqiperis duhen te hedhin shtetin shqiptar ne gjyq ne hag per mos ruajtjen e jeteve te njerzve te pakten te shpetojn njerez te tjer.

  Përgjigju
 • Dule çami spiuni Festës: 25/05/2020 11:10

  Epo te fusin ne valle nje djale doktori ca tipa si puna e Sokol buzderrit,kjo i bie qe shoqeria shqiptare ka arritur fundin...

  Përgjigju
  • O turi: 25/05/2020 14:02

   Kush esht festa. Si 3 ka emrin e plot dhe ca lidhje ka me kto? Esht I forti vlores ky festa?

  • turi: 25/05/2020 13:39

   ahahah o dule bej t fala festes rrespekte

 • Altini i meleqit: 25/05/2020 09:41

  Ik o armando arixhiu legeni me i mall ivlores Na dhet mend ketu ti camet ti je me qelbsi qe ka vlora informator 200 karac ik mos shkruaj me se tw njohim mir ca qelbsi je

  Përgjigju
  • O meleq: 25/05/2020 14:03

   Kush esht Armando arixhiu o altini meleqes

 • Arixhiu: 25/05/2020 00:42

  O dukat ce pate fat cam kan mar zil te gjith gjermani dukati rac trime i ndoqi te gjuth nga vlora

  Përgjigju
  • Per arixhiun e dukatit: 25/05/2020 12:03

   Kujt po i rruhet per dukaqotet o arixhi

 • Armando nga dukati: 25/05/2020 00:02

  Kushe buzdeli Ka humbur fare ska ngel me cam ne vl ja kan mbajt belgjikes te gjith e mbaj mend si sot kur ikren camrit ne belgjik me not

  Përgjigju
  • o velciot: 25/05/2020 16:23

   po buzder futjexhiu esht nga kuci jo nga velca

  • Velcioti.: 25/05/2020 08:16

   Buzderin e kemi nga velca nje cam kemi dhe ai eshte ne burge te gjith te tjeret jan nga laberia qe po vriten me njeri tjetrin .

 • Altini meleqit: 24/05/2020 21:58

  Prisni se s,ka filluar Nar Musta akoma.ai eshte hall i madh do i ve perpara te gjithe do i palosi

  Përgjigju
  • Llll: 24/05/2020 23:51

   Hahahahahaah

 • Qytetari: 24/05/2020 21:07

  Ngushellime familjes se doktorit. Cfare mund te kete bere nje 25-vjecar qe te meritoje kete fund te tmerrshem?! Pushofte ne parajse!

  Përgjigju
  • Meleqe: 24/05/2020 23:40

   Cfare te thuash ,doktori dhe e shoqa model. Se kuptoj pse i biri e mori veten ne qafe me pislleqet e veta ne moshe aq te re . Shume gjynah ikin kaq te rinj se jetojne me prapesira qe bejne ! Ngushellime te aferme !

 • Fredi=Covid: 24/05/2020 18:47

  O çuna, mos u ktheni ne vl nga Belgjika se u marrin per ushtare te buzderrit. Nuk u len te uleni ne toke. Doqja po fshihet pervete. Çipurri po ben me shum burg per pistoleten qe ju kap gjat atentatit qe ju be sesa beri burg per vrasjen e tatos. Rrini ku jini se kur vini bini(pertoke). Ngushellime familjes

  Përgjigju
  • Durrsi: 24/05/2020 19:52

   Kush po i vret ushtaret e buzderrit ? Po ky djali skishte fare te bente me kto ngjarje ishte rastesi qe ishte kthyer na belgjika se e ka babain doktor

 • Selenicari nga Treblova: 24/05/2020 18:44

  Shume te poshter e te pabes jeni o bashkeqytezak, jeni duke vrare njerez kot qe skan lidhje me pislleqet tuaja e kto pislleqe po i beni se keni shtetin qe u mbeshtet edhe iu ferkon koken nga parat e qelbura qe i jepni se po te jet per ju o rac e gjak evgjiti iu njohim se sa bura te fort e trima jeni! Po beni, beni sa te keni ne pushtet deputetin e qarkut dhe burrin e kurves se Guruse nga India se mbasi nuk do jen me ata as kockat nuk do tiu gjenden juve e ckeni pereth se kendej nga ana jone ju e dini mir si i themi asaj cik fjale qe edhe qenit kur i vjen ngordhja pshuros ne dere te xhamis, kshu dhe puna juaj po u afron ngordhja e sdini ku po pshurosni me sa keni mundesite. Ndushellime zonjes Miranda e doktor Mondit dhe Zoti tju jape force qe ta perballojn kete tragjedi ne familjen e tyre. Dhe juve o poshter bashke qytezak u uroj qe sa me shpejt tu kete ne dore ne sallen e reaminacionit reanimatori!

  Përgjigju
 • Tirana city: 24/05/2020 16:32

  Ka lidhje me perpjasjen e bandave kjo? Camet me fshataret?

  Përgjigju
  • Edison: 24/05/2020 17:17

   Nuk ka rendesi o vlla gjynah iken shum i ri djali per gabime qe mund te evitohen ska lidhje çamet apo labet jan te gjith njerez e vendalinj 70vite gjynah i shkreti po kjo esht jeta

 • Vicidoli: 24/05/2020 15:29

  E keni surrat me sha Birishen ju leber si ju bani njerez ju bani me arme me mbrojt vedin

  Përgjigju
  • Vlore: 24/05/2020 16:58

   Ore Vicidol njerëz të trashe ka kudo, janë dhe maloket vlonjate ne malesine e thelle të Vlores ashtu siç ka edhe në Vicidol te Saleplehu

 • dajo to: 24/05/2020 14:11

  tani tvi dhe buzderi se po i mblidhett laku

  Përgjigju
  • Per dajon :: 25/05/2020 21:55

   Frika i ka bere paranojak keta. U duken te tere spiuna . Po marrin njerez te pafajshem kot ne qafe po po ju vjen fundi shume me shpejt me duket .

  • daj: 25/05/2020 16:25

   oo vlonjat po ai buzderi i perdor kta pse svjen vet ai picka

  • Vlonjati: 25/05/2020 09:31

   Kan filluar nje mod zen emrin e buzderrit qe te meret shteti me ate si bien dot gomarit i bien samarit

  • dajo: 24/05/2020 17:54

   gjynah djal i ri per intrigat dhe demet q ben buzderi me t vllan pasojat i mbajn keta

  • O dajo: 24/05/2020 16:43

   Kush esht buzderi dhe ca lidhje ka me kte vrasjen qe ka ndodh?

 • Berat: 24/05/2020 09:59

  Po ti o lexus pse nuk e jep emrin apo je i forti anonin,Vlora eshte nji qytet i bukur te gjitha te mirat i ka , eshte qyteti i shqiptarve po jan ca kokra si puna jote qe e shemtojn ter ate bukuri, ngrihuni nga gjumi me dashuri jo me urrejtje

  Përgjigju
  • Arusha: 24/05/2020 13:49

   Shume sakt

  • Saranda: 24/05/2020 13:34

   Ate mendim kam edhe un. Vlora eshte thjesht llumi i llomemeve. Nuk gjen gjekundi njerez me kanibal se ne Vlore, duke fillu qe nga deputeti i zones edvin llumsi.

 • Fredi: 24/05/2020 08:47

  Jo plako jo nuk boen kto gjona n Vlon do jet bo noj gjo gabim.

  Përgjigju
  • shperthyesi: 24/05/2020 11:02

   E vertete do jete gabim, vlonjatet rrine gjithe diten ne librari dhe salla konferencash, vetem lexojne dhe meditojne, nuk e njohin armen, ska mundesi...

  • Fredi: 24/05/2020 10:11

   Jo jo vlonjatt lexojn libra nuk bojn nga kto pun

  • Vlora: 24/05/2020 09:13

   Behen o fredi se vete voto. Bashk me prindi. Femer ti ramen me tahirin qe e la vendin me hasmeri te tilla qe skan per te pushuar me

  • lexuesi: 24/05/2020 09:00

   Fredi pse nuk e jep emrin e plotë që t'a dimë nëse të ka mbetur ndonjë në fis pa provuar jodin e Vlores... E di vete ti...

 • Qyteti: 24/05/2020 08:28

  Hapim syt me djem te rinj te vrar kjo eshte jeta ne shqiperi bravo rama lulu berisha meta e mona

  Përgjigju
  • Ca faji kan pushtetaret o pall: 24/05/2020 09:17

   Shteti nuk mundet me vu cdo qytetari nga nje polic mbrapa. E cran naten te shpia , ca do bente policia ? Pse nuk erdhen te vrasin ty ? Sepse ke ndejt ne pun tende

 • Po po: 24/05/2020 07:35

  Me kete lajm tani e kemi A mos gjenci vend varri o pushtetar

  Përgjigju
  • Shaban: 24/05/2020 11:30

   hak pa marrr r gjak pa lare ska mbetur. Erdhi zogu nga belgjika dhe e vrane.

  • Like: 24/05/2020 11:10

   Armet i dha sali berisha ai shkoteeoi shqiperine×

Lajmi i fundit

John

'Whatsapp' nuk punon!' Përdoruesit hasin probleme në të gjithë botën për të dërguar mesazhe