Elbasan/ Arrestohet 37-vjeçari, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, do ekstradohet në Itali (Emri)

Elbasan/ Arrestohet 37-vjeçari, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, do ekstradohet në Itali (Emri)

Foto ilustruese

Një 37-vjeçar është arrestuar në Elbasan, gjatë kontrolleve të befasishme në lokale dhe akse rrugore. Pritet që Elton Kila, të ekstradohet në Itali, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Policia njofton se ai akuzohet për disa vepra penale, mes tyre pjesëmarrje në një organizatë kriminale, trafik droge, mashtrim dhe kallëzim të rremë.

Njoftimi i plotë:

Elbasan 

Vijojnë kontrollet e befasishme në lokale dhe akse rrugore në territorin e Qarkut Elbasan, me qëllim kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar.

Si rezultat i kontrolleve policia e Elbasanit kap dhe ndalon një shtetas të kërkuar.

Në vijim të zbatimit të planit të masave për "Kontrollin e territorit , parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe kapjen e autorëve të ndryshëm të veprave penale", Policia e Elbasanit ka bërë të mundur kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan ndaluan shtetasin:

• Elton (Kastriot) Kila , 37 vjeç, banues në lagjen "Qemal Stafa" Elbasan. 

Ndalimi i tij u bë me qëllim ekstradimi për në Itali, pasi Prokuroria e Pescarës/Itali, ka lëshuar urëdhrin e ndalimit ndërkombëtar Nr.SPIE522/2011, datë 11.09.2018, për kryerjen e veprave penale “Organizata kriminale”, “Trafikim i narkotikëve”, “Mashtrim” dhe “Kallzim i rremë”, parashikuar nga nenet 110,416,367, e 642 të Kodit Penal Italian, si dhe neni 73 i Ligjit kundër Drogave.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ky është propozimi më i dështuar...pasi nxori unazën, vajza ia fut shpullë të dashurit (VIDEO)

VIDEO/ Ky është propozimi më i dështuar...pasi nxori unazën, vajza ia fut shpullë të dashurit (VIDEO)