Elbasan/ E qëlloi me thikë, arrestohet një 63-vjeçar, nis hetimi për 58-vjeçarin

Elbasan/ E qëlloi me thikë, arrestohet një 63-vjeçar, nis hetimi për 58-vjeçarin

Foto ilustruese

Një shtetas 63-vjeçar është arrestuar nga policia në Elbasan, pas një konflikti me një shtetas tjetër.

Siç bëhet me dije nga policia, T.M., 63 vjeç, banues në Elbasan u arrestua, ndërsa nisi hetimi për 58-vjeçarin K.Sh.

Këta dy shtetas u konfliktuan për motive të dobëta, teksa T.M., ka dëmtua me thikë K.Sh.

'Komisariati i Policisë Elbasan arrestoi në flagrancë shtetasin T. M., 63 vjeç, banues në Elbasan dhe referoi materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. Sh., 58 vjeç, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, ndërmjet këtyre 2 shtetasve, shtetasi T. M. ka dëmtuar me mjet prerës (thikë), shtetasin K. Sh., i cili është jashtë rrezikut për jetën', thuhet në njoftimin e policisë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti prerës.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol