Elbasan/ 22 fshatra mbeten pa energji elektrike, OSHEE nis punën për rregullimin e defekteve


Në të gjithë qarkun  e Elbasanit, 22 fshatra kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e erës së fortë dhe shirave të rrëmbyeshëm. Për pasojë rreth 90 mijë banorë janë pa energji elektrike. Ndërkohë OSHEE në këtë qark po punon për rregullimin e defekteve dhe rikthimin e energjisë elektrike në të gjithë fshatrat e prekur. 
Ndërkohë në aksin Elbasan-Librazhd ka patur rënie të shumta gurësh.

Në Elbasan defekt ka patur fidri në Godolesh duke lënë Qerretin dhe disa fshatra të tjerë pa energji. Në Gramsh pa energji për shkak të problemeve kanë mbetur pa energji fshatrat Kokel, Bratile, Grabove, Bicaj. Në Prrenjas kanë mbetur pa energji fshatrat Laktesh, Radokal, Selce, Slatinë, Verrishte. Në Librazhd kanë mbetur pa energji fshatrat, Funarez, Tregan, Bujares, Kacivel dhe zona sipër Lixhave të Treganit.


Lajmi kryesor:

Moti i keq përfshin vendin/ Llogaraja hapet pas 5 orësh! Era rrëzon shtyllat elektrike e pemë, mbeten pa energji disa fshatra në Vlorë, Gjirokastër e Elbasan


  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

A do bëhet Shqipëria si e gjithë Europa, me moton: Kush grabit më tepër ai është usta dhe kush nuk plaçkit është krejt budalla!