Elbasan, përurohet zyra e shërbimit
për qytetarët,Tahiri:Fund sorollatjes

Elbasan, përurohet zyra e shërbimit<br />për qytetarët,Tahiri:Fund sorollatjes
ELBASAN - Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ishte në Elbasan për përurimin e zyrave të reja të shërbimit ndaj qytetarëve. Duke e quajtur një kontribut për ta bërë sigurinë një përpjekje të përbashkët për të gjithë qytetarët, Tahiri u shpreh se janë ndërmarrë një sërë reformash.

Ministri ka falënderuar bashkinë Elbasan për sistemin e kamerave të sigurisë që kanë kontribuar për ta bërë qytetin më të sigurtë.

Më tej ministri ka nënvizuar se siguria nuk është thjesht vetëm një përpjekje institucionale por edhe e qytetarëve të cilët do të gjejnë tek policia një partner të rëndësishëm.

Kjo zyrë i jep fund sorollatjeve, zvarritjeve burokratike apo edhe korrupsionit. Ne nuk do të lejojmë më që qytetarët të sillen si gangsterë.”- tha Tahiri.

Në takim përshëndetën edhe drejtori i policisë Elbasan Alfred Çepe, drejtori i Përgjithshëm i policisë Haki Çako dhe kryetari i bashkisë Elbasan Qazim Sejdini.

Zyra është pjesë e bashkëpunimit mes policisë dhe bashkisë. Ne tashmë kemi zyra ku inspektorët presin qytetarët. Unë i garantoj qytetarët se do të jem pjesë e bashkëpunimit me policinë.”- tha kandidati i së majtës, Qazim Sejdini.

Më pas ministri ka parë nga afër ambientet e reja dhe mënyrën se si do funksionojë denoncimi që tashmë do të jetë në sistem me kohë të përcaktuar për tu proceduar nga efektivat e policisë.

Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë