Elbasan, shitën 3 automjete të marra me qira, pasi i hoqën GPS, arrestohet 37 vjeçari! Në kërkim 2 punonjës të drejtorisë së Transportit Rrugor

Elbasan, shitën 3 automjete të marra me qira, pasi i hoqën GPS, arrestohet 37 vjeçari! Në kërkim 2 punonjës të drejtorisë së Transportit Rrugor

Foto ilustruese

Një 47 vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit dhe 2 punonjës të Drejtorisë së Transportit Rrugor janë shpallur në kërkim në kuadër të operacionit të koduar “Mashtrimi”.

Në pranga ka rënë 37 vjeçari Thanas Beko i cili në bashkëpunim me 2 punonjës të DRSHTRR Elbasan, ka shitur 3 automjete që i kishte marrë me qira. Në kërkim janë shpallur : R. L., 25 vjeç dhe I. B., 33 vjeç, të dy banues në Elbasan, të dy puonjës të DRSHTRR Elbasan.

Mësohet se Thanas Beko dhe njëri prej punonjësve, kishin marrë me qira 3 automjete dhe më pas u kanë hequr GPS dhe i kanë falsifikuar dokumentet mbi pronësinë dhe dokumentet e tjera, i kanë shitur kundrejt vlerës 20 000 euro.

Për falsifikimin e dokumenteve të automjeteve, shtetasi R. L. ka shpërdoruar detyrën në DRSHTRR Elbasan, në bashkëpunim me punonjësin tjetër, shtetasin I. B.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BE fton në takim Kosovën dhe Serbinë për dinarin! Krika ndaj Bislimit për sjelljen e tij ndaj Lajçak

BE fton në takim Kosovën dhe Serbinë për dinarin! Krika ndaj Bislimit për sjelljen e tij ndaj Lajçak