Elbasan/ Ura në fshatin Labinot mal drejt shembjes, banorët të rrezikuar! Bashkia: Do e rikonstruktojmë

Rreth 500 familje në fshatin Labinot Mal të Bashkisë Elbasan rrezikojnë jetën çdo ditë pasi kalojnë ne një ure e cila ka pësuar dëmtime në infrastrukturën e saj. Këmbët e urës rrezikojnë të shemben duke u kthyer kështu në një rrezik permanent për banorët e zonës, drejtuesit e autobusëve apo dhe mjeteve të rënda të cilët e përshkojnë çdo ditë rrugën.

“Ne rrezikojmë jetën këtu dhe s’kanë ardhur fare ta shohin, kanë vendos betona e asgjë tjetër. Këtu po bllokohet fshati fare”, thanë ata.

Një shqetësim i tillë ka qenë prezent prej 2 vitesh, por vetëm muajin e fundit ka pësuar degradim thuajse total.

Banorët thonë se janë ankuar në bashki, por askush nuk iu kanë dhënë zgjidhje. Report Tv kontaktoi me Bashkinë Elbasan e cila sqaroi se puna për rikonstruksionin e urës do të nis së shpejti.

SI.E./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, grupeve terroriste iu gjetën 9 harta,  150 eksplozivë dinamit, 235 karikatorë për kallashnikov, 115 uniforma ushtarake.. Lista e armëve të sekuestruara në veri

Vrasja e policit në Kosovë, grupeve terroriste iu gjetën 9 harta, 150 eksplozivë dinamit, 235 karikatorë për kallashnikov, 115 uniforma ushtarake.. Lista e armëve të sekuestruara në veri