Elbasan/ Vodhën automjetin dhe nuk iu bindën policisë, dy personat braktisin mjetin pasi mori flakë

Elbasan/ Vodhën automjetin dhe nuk iu bindën policisë, dy personat braktisin mjetin pasi mori flakë

Dy persona kanë vjedhur një automjet mëngjesin e sotëm në Elbasan të një 28 vjeçari.

Sipas policisë, në momnetin që ata janë pikasur nga policia, nuk i janë bindur urdhërit të policisë për të ndaluar dhe janë larguar. Mësohet se 2 shtetasit e kanë braktisur automjetin pak më vonë, pasi dyshohet se gjatë ecjes u përfshi nga flakët.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 02:35, në rrugën e vjetër “Elbasan-Tiranë”, në fshatin Petresh, dyshohet se 2 shtetas i kanë marrë automjetin tip "Ford", shtetasit R. Ll., 28 vjeç.   

Shërbimet e Policisë kanë pikasur automjetin që këta dy shtetas kishin vjedhur dhe i kanë bërë shenjë për të ndaluar, por shtetasi që drejtonte automjetin nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë dhe ka vijuar lëvizjen me shpejtësi.      

Për t'iu shmangur Policisë, 2 shtetasit e kanë braktisur automjetin, pasi dyshohet se gjatë ecjes u përfshi nga flakët, në fshatin Dopaj.    

Nga veprimet e para hetimore, si dhe bazuar në informacionet e siguruara, Policia ka krijuar dyshime të arsyeshme për autorët e këtij rasti. Vijon puna për kapjen e tyre dhe për zbardhjen e plotë të rrethanave të rastit.

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Nga Olimpi i Greqisë në Paris, rrugëtimi i flakës Olimpike

Nga Olimpi i Greqisë në Paris, rrugëtimi i flakës Olimpike