Elbasan/I mori para një çifti me premtimin se do t’u siguronte pension invaliditeti, arrestohet 37-vjecari laborant

Elbasan/I mori para një çifti me premtimin se do t’u siguronte pension invaliditeti, arrestohet 37-vjecari laborant

Foto ilustruese

Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se i mori para një çifti, duke iu premtuar se do t’ju siguronte në kundërshtim me ligjin pension invaliditeti.

37-vjeçari Etligert Piligriu, me detyrën teknik laboratori në Spitalin e Elbasanit i ka marrë një çifti bashkëshortësh 100 mijë  lekë, me pretendimin se do t’iu siguronte në kundërshtim me ligjin, dokumentacionin e nevojshëm për përfitimin e pensionit të invaliditetit (KMCAP).

E pasi policia ka marrë dy kallëzime nga çifti i bashkëshortëve për rastin  e korrupsionit, është vënë në pranga 37-vjeçari Etligert Piligriu, me detyrë teknik laboratori në spitalin e Elbasanit.

Materialet procedurale për këtë rast i kaluan Elbasan, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)