Elbasani nuk gjen qetësi, shpërthim eksplozivi në lokalin e ish-futbollistit

Elbasani nuk gjen qetësi. Pas vrasjeve të bujshme, një sasi eksplozivi ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen "Luigj Gurakuqi" në Elbasan.

Eksplozivi ishte vendosur në pjesën e jashtme të lokalit  “Truth” të ish futbollistit Mateo Toçi, duke shkaktuar  vetëm dëme të vogla  materiale dhe fatmirësisht asnjë të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në orën 3 të mëngjesit të sotëm, ndërsa lokali ndodhet në qendër të qytetit të Elbasanit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Kohët e fundit Elbasani është kthyer në një pikë qendrore të përplasjes së bandave, ku ngjarjet kriminale të ekzekutimeve  janë të shpeshta në një periudhë të shkurtër kohore.

1596527010_1596519295tocitruth.jpg

Ish futbollisti Mateo Toçi dhe lokali në pronësi të tij.

r.k.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento

Komente

 • tano: 05/08/2020 00:56

  lokali ne fakt eshte ne bashkepronesi me deputetin arben kamami. Lokali eshte ndertuar mbi truall publik pa asnje leje. Lala ja dha bulevardin kioskave te dhendrit dhe horrave te tjere.

  Përgjigju
  • Al do: 05/08/2020 11:30

   Pa asnje leje dhe duke prishur qetsine publike prej vitesh .mjer kush ka shpine aty , i tunden xhamat e i tronditet shpia nga muzika e larte

 • Bossi: 04/08/2020 11:50

  Meqe paska qen sasi e paket tritoli pse e cut dem , tja kishit fut mu ne b... cik ktij cik vllait

  Përgjigju
 • Goni: 04/08/2020 11:43

  Po ca i permend bandat te ky lajm se ska lidhje ky me bandat , ky dikur i binte topit tani i bie bythes

  Përgjigju
 • Tocinjo: 04/08/2020 11:17

  Ca krahu eshte ky.A popull idiot jemi bere si meksika.Vritu pritu si kafshe,nejse besoj ky do jete ndonje mesazh.

  Përgjigju
 • Toci: 04/08/2020 09:29

  Po ca faj ka ky i shkreti ky leket e vellait po ruan qe punon vellai me mall ne spanj se ku i beri leket ky per lokal me 300 mij lek qe i jepte bashkia kshuqe vellai do ket bere ndanj gabim te vogel po mos u merzit rregulloje prap lokalin

  Përgjigju
  • Unejam: 04/08/2020 10:25

   Po tamam ky eshte bishti kavallit!!gjynaf

 • Hahaha: 04/08/2020 09:21

  Hahhahahahahahahahahahah sa mire

  Përgjigju
 • Unejam: 04/08/2020 09:07

  Gjynaf pse kaq pak ?

  Përgjigju
 • El el: 04/08/2020 08:59

  Ky eshte ma ordineri ne elbasan, ca na e nxirrni ktu ket lepurush ...

  Përgjigju
  • El el: 05/08/2020 11:26

   Ilir ne fakt jam trimereshe . Po ti cpate ketrush?

  • Ilir: 04/08/2020 23:02

   El el meqe ti je arush pse sdel ti o trim

 • Xhulianebotenecudirave: 04/08/2020 08:52

  Ca keni me burin tim, ai eshte shume i mir si bie ne qaf njeriu. Ai vetem i bie pak byces kaq ! Ky eshte mekati i tij?

  Përgjigju
  • Kavajsi: 04/08/2020 13:04

   O Xhulja te lutem shume ma kalo nr. E celularit te burrit, se dua te pi nje kafe me tet shoq

  • Toci: 04/08/2020 11:55

   Hahahahahahahaha×

Lajmi i fundit

John

Macron: Lukashenko duhet të largohet nga pushteti! I habitur nga guximi i protestuesve bjellorus