Elektricisti vjedh kabllot dhe lë Durrësin pa drita, arrestohet 29-vjeçari

DURRËS- Një 29-vjeçar është arrestuar mesditën e sotme pasi vidhte kabllot elektrikë në 7 zona të ndryshme duke lënë banorët pa drita.

Në pranga ka rënë J.D.,29 vjeç, banues në lagjen Nr.16, Durrës. 29-vjeçari duke pasur njohuri të posaçme si elektricist  gjatë një jave  ka vjedhur kabullin elektrik  të furnizimit me energji elektrike  në bokset kolektive  të matësve elektrikë  në disa lagje të qytetit të Durrësit  duke i lënë  banorët pa energji elektrike.

Uniformat blu kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale sendet që përdorte për të kryer vjedhjet si dhe një sasi tel bakri, ndërsa mbi të riun rëndon akuza për veprat penale "Vjedhja", më shumë se një herë dhe "Shkatërrimi i rrjetit elektrik".

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento

Komente

  • Katnari: 05/08/2019 16:22

    Vetëm katnarat i bojn kto se jan ordiner. Jan t’uritur per cdo gjo ene vjedhin. A vidhet kablli? Ordiner!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Situata shqetësuese në Britani, regjistrohen 49,000 raste me COVID brenda një dite