Eli Fara ia merr këngës në Asamblenë e PS: Të falenderoj Erion për çfarë ke bërë për artistët, Tirana shkëlqen

Asambleja socialiste e Njësisë 5 në kryeqytet ka nisur krejt ndryshe nga herët e tjera. Këngëtarja Eli Fara u shfaq në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj, teksa theksoi se ajo që e ka bashkuar me socialistët, është puna e tyre për njerëzit. Eli Fara i përshëndeti të pranishmit edhe me një këngë live.

Këtu jam sepse jam për njerëzit që punojnë. Për njerëzit që punojnë edhe në i paç kundërshtarë duhet t’ju thuash faleminderit.  Dua të falenderoj kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erionin, veçanërisht për kontributin që ka dhënë edhe për artistët përveçse Tirana shkëlqen, shndrin. A është Liqeni më i bukur se çka qene?! Shumë, si nata me ditën. Ky liqen kaq i bukur, kaq i shndritshëm ka bërë që edhe njerëzit kur të dalin të vishen bukur dhe mua më pëlqen që vendi im të jetë i bukur pafund dhe më njerëz të bukur. Amfiteatri që na bën të shkojmë dhe të provojmë atë skenën fantastike e kam provuar, kam performuar atje, kam qenë edhe spektatore në koncerte të tjera dhe bravo, faleminderit përsëri. Jam korçare por kam jetuar në Amerikë, kam shëtitur shumë vende të botës, kam parë kryeqytete fantastike dhe gjithmonë kur kthehesha thosha: Oh kur do bëhet kjo Tiranë si kryeqytetet e tjera, por po i kalojmë të tjerat.  Ka ndryshuar çdo gjë, rrugët, dhe këtë prisja dhe këtë mendoj që kemi të gjithë në zemër, të krenohemi me vendin tonë sa të bukur e kemi”, theksoi Eli Fara.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tironci: 08/10/2020 21:22

  moooosss iku eli dhe kastro zizo ?? mossssss mossss figurat me te mira te shoqerise shqiptare, mbaroi politika

  Përgjigju
 • fatmiri: 08/10/2020 20:44

  opaaa iku koalicioni iku eli

  Përgjigju
 • Kajaku: 08/10/2020 20:15

  ELKa mikrofonin ka profesion , kush paguan gati mikrofoni , Kshu qe mos kaloni ne delir per Lali fikun .

  Përgjigju
 • Upss: 08/10/2020 16:57

  Si te la Fatmir Mediu te kaloje te ps o Eli

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 08/10/2020 16:31

  Te kendofte zemra

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Drejtori i Policisë Lezhë u shkarkua pasi s'dorëzoi formularët e deklarimit, Burime: Vehbi Bushati emërohet këshilltar i Rrumbullakut

Drejtori i Policisë Lezhë u shkarkua pasi s'dorëzoi formularët e deklarimit, Burime: Vehbi Bushati emërohet këshilltar i Rrumbullakut