Elsa Ulliri zgjidhet zëvendëskryetare e gjykatës në Lezhë

Elsa Ulliri zgjidhet zëvendëskryetare e gjykatës në Lezhë

Elsa Ulliri është zgjedhur zëvendëskryetare e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë.Në zgjedhjet e zhvilluara në prani edhe të nënkryetarit të Këshillit të Lartë Gjyqësor Maksim Qoku, Ulliri fitoi garën përballë gjyqtarit Artan Hajredinaj.Në përfundim të proçesit të votimit ku u përfshi e gjithë trupa gjyqësore e gjykatës së Lezhës rezultuan 5 (pesë) fletë votimit nga të cilat 5 (pesë) vota të vlefshme dhe 0 (zero) vota të pavlefshme.Elsa Ulliri arriti të marrë katër vota, ndërsa gjyqtari Artan Hajredinaj vetëm 1 votë. Elsa Ulliri është një gjyqtare me mjaft eksperience në sistemin e drejtësise.

Ajo ka përfunduar shkollën e magjistaturës në vitin 2014-të, ndërsa stazhin profesional e ka kryer në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranës dhe më pas në vitin 2015-të më dekretin nr.8353 datë 21 tetor te vitit 2013 është emëruar gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Lezhë, gjykatë në të cilën u zgjodh dhe zëvendëskryetare.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Diana: 20/03/2019 21:27

  Per parafolesin nje sqarim: mesa po kuptoj jetoni ne itali, ne shqip quhet "shkolla e magjistratures" ne gjuhen italiane perkthehet "scuola di magistrati" dhe "Magjistrat" eshte titull ndersa stazhi eshte pjese e shkolles. Ne shqiperi nuk ka titull me te lart sesa "Magjistrat", qe sipas lajmit kjo e ka fituar.

  Përgjigju
 • Era: 20/03/2019 20:21

  Zevendeskryetare me nje dipllom dhe stazh....? Nje fjale e urte italiane thot "ne nje vend qorrash ai me nje sy u be kryetar komune".

  Përgjigju
  • Lavdie gjini: 17/02/2022 15:25

   Lezha eshte e nderuar me kete vajze…. Pasteria.. dhe aftesia….. kete juriste te afte … lart e ma lart te Nderoje shqiperine. S u k s e s e

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Meçe: Lazarati prodhonte 900 ton hashash në vit! Noka, Basha, Berisha menaxhonin kartelin e drogës

Meçe: Lazarati prodhonte 900 ton hashash në vit! Noka, Basha, Berisha menaxhonin kartelin e drogës