Elvis Pupa tregon pse nuk jeton në Shqipëri: Këtu jep maksimumin dhe nuk paguan dot faturat, madje as ilaçet

Elvis Pupa tregon pse nuk jeton në Shqipëri: Këtu jep maksimumin dhe nuk paguan dot faturat, madje as ilaçet

Elvis Pupa

Aktori Evis Pupa është një tjetër personazh brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”, i cili me qetësinë e tij ka arritur që të rrëmbejë zemrat e shqiptarëve.

Prej vitesh ai jeton larg Shqipërisë, në Australi, dhe së fundmi gjatë një bisede me këngëtarin Lorenc Hasrama është shprehur i shqetësuar për gjendjen ekonomike në vendin tonë.

Ai është shprehur se nuk ka arsye që të jetosh në Shqipëri për aq kohë sa nuk paguan dot faturat.

“Dhe të jesh i detyruar se në fund fare nuk paguan dot faturat. Te jesh i detyruar të shkosh në një vend tjetër edhe të bësh një punë fare normale, dhe ti i siguron të ardhurat, kurse këtu duke bërë maksimumin tënd këtu nuk i siguron dot. E si ta dua unë, kushdo qoftë kush drejton dhe kush i bën këto lloj politikash. Si të më bëjë përshtypje mua, po s’dua të di fare a jan gjall a janë vdekur. Ka njerëz që nuk sigurojnë ilaçet”, tha Pupa.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Guerrilas: 24/03/2023 19:17

  Nje e vertete e hidhur, po qe asnjeri nuk do ta kuptoje, sepse nje pjese e kane mendjen te Luizi, e nje pjese te sufllaqet.

  Përgjigju
  • Zagoriani: 25/03/2023 11:57

   Nje popull idiot qe marroset pas nje don zhuani rrugac si Luizi nje malok nga Malesia e Madhe,Shkoder,eshte i mbaruar!

 • Brando: 24/03/2023 16:13

  Realiteti i hidhur ku jetojme...

  Përgjigju
 • Nena: 24/03/2023 08:46

  Sa keq qe komentet ketu jane zero e njerez, ky njeri po thote nje realitet te ciline jtojne pothuajse 90% e popullsise. Komentoni tek Luiz mashtruesi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)