Emërohet Drejtori i ri i Kabinetit në Presidencë! Ikën Edmond Panairti

Emërohet Drejtori i ri i Kabinetit në Presidencë! Ikën Edmond Panairti

Edmond Panariti dhe Eduart Seitaj

Pas ardhjes në pushtet të kreut të ri të shtetit në Presidencë, Bajram Begaj, ka nisur edhe ndryshimi i kabinetit. Edmond Panariti, ish-Drejtor i Kabinetit të Ilir Metës, ia ka dorëzuar sot postin, drejtuesit të ri Eduard Seitajt.

“Pas një viti e gjysëm Drejtor i Kabinetit të Presidentit Meta, kalohet detyra te pasardhësi. Faleminderit President Meta”, shkruan Panariti në Fb krahas kësaj fotoje.

Eduard Seitaj ka punuar Në Ministrinë e Transportit dhe Infrastrukturës.

Bajram Begaj, mori besimin e shumicës së deputetëve në Kuvend për të qenë Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në seancën parlamentare të 4 qershorit 2022, Begaj u zgjodh President i ri i Shqipërisë me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim (83 deputetë morën pjesë në votim). 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Siguria e turistëve, bllokohen 5 varka artizanale dhe 1 traget në liqenin e Komanit! Në hetim pronari i tragetit, e kishte të paregjistruar e lundronte pa leje

Siguria e turistëve, bllokohen 5 varka artizanale dhe 1 traget në liqenin e Komanit! Në hetim pronari i tragetit, e kishte të paregjistruar e lundronte pa leje