Emiratet e Bashkuara Arabe, Parku një miliard dollarë, ku nata nuk bie kurrë.(Foto)

Emiratet e Bashkuara Arabe, Parku një miliard dollarë, ku nata nuk bie kurrë.(Foto)

Emiratet e Bashkuara Arabe, në ambientin e parkut një miliard dollarë

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë hapur për herë të parë dyert e parkut më të ri të ndërtuar në Abu Dhabi dhe të quajtur Warnes Bross World. Atraksioni më i ri është një nga parqet më të mëdha në botë, i ndërtuar në një hapësirë të mbyllur dhe përbëhet nga gjashtë zona për t’u eksploruar.

Emrat e këtyre zonave janë frymëzuar nga karakteret klasike të “Looney Toons”, si DC’s Gotham CIty, Fantazma e batmanit, Cartoon Junction, etj. Parku zë një hapësirë prej 503 kilometrash katrorë dhe ofron një guidë të jashtëzakonshme, ndërsa në ditët e para të përurimit, ka tërhequr një numër rekord vizitorësh.

Çdo gjë në këtë park është brenda, ndaj temperaturat e shkretëtirës arabe nuk mund të ndikojnë te vizitorët. Hapësira brenda parkut është projektuar si të ishte gjithmonë mesditë, duke bërë që vizitorët e shumtë të humbin sensin e kohës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 27/07/2018 12:12

    Ky park qënka për Záhot dhe jo për fëmijët e thjeshtë të popullit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Sot seancë maratonë në Kuvend! Manastirliu e Denaj interpelancë, institucionet raportojnë punën për vitin 2023! Në rend edhe pr.vendimi për ligjin e luftës me Greqinë

Sot seancë maratonë në Kuvend! Manastirliu e Denaj interpelancë, institucionet raportojnë punën për vitin 2023! Në rend edhe pr.vendimi për ligjin e luftës me Greqinë