Emisioni i Rai 3 për Shqipërinë, Bardhi kërkon interpelancë me Ramën

Emisioni i Rai 3 për Shqipërinë, Bardhi kërkon interpelancë me Ramën

Kryeministri Edi Rama

Gazment Bardhi, kryetar i grupit parlamentar në Partinë Demokratike ka paraqitur kërkesë për interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, lidhur me investigimin e Rai 3.

Sipas Bardhit, pas investigimit, kryeministri Rama ka lëshuar akuza dhe fyerje të forta në drejtim të kanalit televiziv italian RAI 3, drejtuesve të tij, moderatorit të emisionit “Report” dhe gazetarit që ka realizuar investigimin.

“Në këto kushte, me qëllim dhënien e informacioneve dhe shpjegimeve lidhur me shqetësimet e paraqitura në përmbajtje të investigimit të emisionit “Report”, në televizionin italian RAI 3, si dhe ndërhyrjen tek drejtuesit e këtij televizioni lidhur me këtë investigim nga ana e Kryeministrit Edi Rama, kërkojmë zhvillimin e një interpelance urgjente me kryeministrin Edi Rama” – thuhet në shkresën e firmosur nga Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 26/04/2024 02:16

    Kur ishte koha qe te bllokonit marreveshjen e padeshiruar nga shqiptaret, /Rama-Meloni/,ju te gjithe si grup benit rolin e neandertalit ne Kuvend,tani qe eshte nje ceshtje e kote, thjesht mes RAI-t dhe Hibrikut te shpuar qe valon,ju kerkoni interpelance! Lereni Ramen e RAI-n te skuqen ne vajin e tyre,por merruni me ceshtje te tjera me rendesi per kombin,ate beni ju!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)

Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)