EMRAT/ Mes tyre dy shqiptarë, dënohet banda që futi në Britani sasinë më të madhe të kokainës

EMRAT/ Mes tyre dy shqiptarë, dënohet banda që futi në Britani sasinë më të madhe të kokainës

16 anëtar të një bande që akuzohen si pronarë të sasisë më të madhe të kokainës së kapur në Britaninë e Madhe kanë dalë para gjykatës dhe janë dënuar me 117 vite burg  në total. Në radhët e tyre janë edhe dy shqiptarët Taulant Paja 22 vjeç dhe Islam Grana 27 vjeç, të cilët do të qëndrojnë në burg përkatësisht 6 dhe 7 vjet.

Banda në fjalë, u shkatërrua nga policia britanike pas një hetimi 14-mujor si dhe me detektivë sekret që u futën në rrjetin e krimit të organizuar të udhëhequr nga Jamie Oldroyd.

Pas mbledhjes së informacioneve policia britanike arriti që të sekuestronte atë që mediat britanike e quajnë sasinë më të madhe të kokainës më një cilësi të pastër në Britani. E gjithë droga përllogaritej që të kapte vlerën e 20 milion paundëve.

 
Paul Ferraiolo, Islam Grana dhe Taulant Paja

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten