EMRAT/ Vodhën një shumë parash në një banesë, vihen në pranga dy bashkëpunëtorët në Fier

EMRAT/ Vodhën një shumë parash në një banesë, vihen në pranga dy bashkëpunëtorët në Fier

Foto ilustruese

Dy persona janë vënë në pranga nga policia, pasi dyshohet se kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme parash në një banesë në Fier.

Marjus Filipi dhe Erion Qorri janë arrestuar, pas një denoncimit të bërë nga i zoti i shtëpisë ku ata vodhën një shumë të konsiderueshme parash.

Vijojnë veprimet hetimore për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të kenë kryer këta shtetas.

Po këta specialistë arrestuan në flagrancë një 45-vjeçar me inicilae E.S, banues në Cakran, Fier, pasi gjatë kontrolleve në banesë, iu konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike, si dhe iu gjet dhe iu sekuestrua një armë gjahu që posedohej pa leje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Fier, për veprime të mëtejshme.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Dita e Pavarësisë/ Surpriza e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për udhëtarët në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’

Dita e Pavarësisë/ Surpriza e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për udhëtarët në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’