EMRI/ Arrestohet në Gjermani grabitësi i shumëkërkuar në Tiranë, kërcënoi një vajzë të mitur dhe mori bizhuteritë në një banesë

GJERMANI- Një 37-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim nga policia shqiptare është arrestuar në Gjermani. I arrestuari është Elton Sako, i cili rezulton se është dënuar me 9 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë.

Elton Sako, në bashkëpunim me S. M., dhe L. M., në vitin 2012 kanë hyrë në banesën e V. B., në rrugën "Qemal Stafa", ku në banesë ndodhej vajza e mitur dhe nën kërcënimin e armëve dhe të maskuar kanë vjedhur një sasi bizhuterish.

Arrestimi i tij ka ardhur falë informacioneve të marra nga strukturat e Policisë së Shtetit për vendndodhjen e këtij personi, si dhe shkëmbimit të informacionit mes Interpol Tirana dhe Policisë Gjermane  ku fillimisht u bë i mundur lokalizimi dhe më pas arrestimi i 37-vjeçarit me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.

E.L./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?

Komento

Komente

  • Kafsha: 25/01/2020 17:30

    Derrmojani rondelen se na felliqen!

    Përgjigju