EMRI/ Kush është shqiptari i arrestuar në Fier, i përfshirë në bandat trafikut të drogës midis Shqipërisë dhe Italisë

1614073776_6034c09585aafdroga.jpg

Një shqiptar është arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fier, në kuadër të goditjes së bandave të trafikimit të drogës në shtetin italian.

Burimet për Report TV bëjnë me dije se bëhet fjalë për Rosman Sulon, i cili është i vetmi i arrestuar në Shqipëri.

Në pranga ka rënë në Itali edhe një tjetër shqiptar. Autoritetet policore italiane goditën dy banda të trafikut të drogës, që vepronin në Milano.

Bandat në fjalë përbëheshin kryesisht nga italianë dhe shqiptarë, të cilët trafikonin sasi të mëdha kokaine e marijuane në rajonin verior të Lombardisë, për t'i shpërndarë më vonë në çdo cep të Italisë. Gjatë operacionit janë sekuestruar 5 motorë dhe 9 automjete.


Lajmi kryesor:

Trafiku i drogës midis Italisë dhe Shqipërisë, policia e Milanos shkatërron 2 banda italo-shqiptare, në pranga 33 persona (VIDEO)


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?×

Lajmi i fundit

John

S'ka fitues, derbin e kryeqytetit Partizani-Tirana e 'feston' Teuta! Presidenti i bardhebluve: Marr përgjegjësitë për sezonin e dështuar