EMRI/ Shpërndante kanabis pranë shkollave, arrestohet 41-vjeçari

41-vjeçari, i quajtur Muhamet Velo është vënë në prangat e policisë së Vlorës, për shkak se është kapur me 56 doza kanabis të cilat i shpërndante në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit.

Ai është arrestuar në një nga rrugicat e lagjes "Partizani" ku edhe banonte. Po ashtu në një distancë të afërt u kapën edhe R. Xh, 23 vjeç, i cili është vënë nën hetim, pasi pas kontrollit personal iu gjet një dozë kanabisi, e cila dyshohet të jetë shitur nga Muhamet Velo.

I arrestuari u vu në pranga falë operacionit 'PlayStation' dhe akuzohet për 'Prodhimin dhe shitja e narkotikeve'.

E.L./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  100 vjet parlamentarizëm, a jeni të kënaqur me nivelin e deputetëve aktual të Kuvendit?

Komento

Komente

 • Fredi: 09/10/2019 22:24

  Nuk ka dit prej pernie qe te mos permendet Vlora më vlonjetet e saj. Të gjitha paudhesite kanë nje personazh, vlo-nja-tin!!!!!

  Përgjigju
 • Student: 09/10/2019 18:07

  Bravo policia keni kapur dike me nje doze hashashi dhe dike me 50 doza hashash. Si gjithmon pune spektakolare ne kapje te atyre qe jane ne fund te zinxhirit. Por aman se mos kapni ndonjhere ata qe jane duke vjelur miljonat nga ky biznes. Se po i kapi policia ata ngelin pa pune pastaj

  Përgjigju