EMRI+FOTO/ U fut në korsinë e gabuar dhe makina e tij u përplas me një furgon, humb jetën 22-vjeçari shqiptar në Itali

EMRI+FOTO/ U fut në korsinë e gabuar dhe makina e tij u përplas me një furgon, humb jetën 22-vjeçari shqiptar në Itali

Pamje nga vendngjarja dhe 22-vjeçari shqiptar Eriselto Neli 

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës (5 Shkurt) në Piaçenza të Italisë, pasi makina që drejtonte një 22-vjeçar shqiptar u përplas me një furgon, ku për pasojë Eriselto Neli ka ndërruar jetë.

Media italiane Corriere, bën me dije se i riu me automjeti tip “BMW” ka devijuar rrugën dhe është përplasur kokë më kokë me një furgon që vinte nga drejtimi i kundërt.

Gjithashtu bëhet me dije se nga përplasja me parakolpin e autobusit, pjesa e majtë e BMW-së është shpërbërë tërësisht 22-vjeçari shqiptar ka fluturuar nga makina duke përfunduar në asfalt.

Ndërsa shoferi i fugonit nuk ka pësuar dëmtime dhe u shfaq i tronditur pas ngjarjes së rëndë që i mori jetën 22-vjeçari shqiptar.

Autostrada ka qëndruar për orë të tëra e mbyllur për qarkullimin, për të lejuar operacionet e shpëtimit dhe sigurisë, deri në konstatimet ligjore dhe nxjerrjen e trupit.

Si makina ashtu edhe autobusi janë sekuestruar dhe trupi i pajetë i 22-vjeçarit ndodhet në dispozicion të organeve të drejtësisë.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

'Pazari i hallexhinjve' Basha: Nuk i hiqet mandati Olta Xhaçkës, si kompensim kërkojnë rifutjen e non gratës në grupin parlamentar të PD

'Pazari i hallexhinjve' Basha: Nuk i hiqet mandati Olta Xhaçkës, si kompensim kërkojnë rifutjen e non gratës në grupin parlamentar të PD