Pengoi oficerin e policisë në ushtrimin e detyrës në Ulqin, jepet dënimi për 44-vjeçarin shqiptar

Pengoi oficerin e policisë në ushtrimin e detyrës në Ulqin, jepet dënimi për 44-vjeçarin shqiptar

Foto ilustruese

Një 44-vjeçar me origjinë shqiptare është dënuar me 15-ditë burg në Malin e Zi, pasi pengoi një oficer policie që të ushtronte detyrën.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, më 17 maj në rrugën “Majke Tereze” në Ulqin.

“Mbrëmë rreth orës 21:00 në një restorant në rrugën “Majke Tereze” në Ulqin, ai i ka ndërhyrë në policit OB Ulqin Lj.H., i cili ka kryer aktin zyrtar të kontrollit të vendbanimit dhe punës së të huajve. Fillimisht ai refuzoi të jepte identifikimin dhe më pas e kërcënoi”, shkruajnë mediat vendase.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet