Enti Rregullator i Energjisë miraton rritjen e çmimit të energjisë për fashën mbi 800 kwh

Enti Rregullator i Energjisë miraton rritjen e çmimit të energjisë për fashën mbi 800 kwh

1663943691_WhatsAppImage20220923at16.23.371.jpeg

Enti rregullator i Energjisë miratoi sot vendosjen e fashës prej 800 kilovatësh dhe çmimin e ri që do paguajnë familjet që kalojnë fashën që do të jetë 42 lekë kilovati.


Lajmi kryesor:

Enti i Energjisë miraton çmimin e ri, kush harxhon më shumë se 800 kWh në muaj e paguan me 42 lekë (plus Tvsh) deri më 31 dhjetor! Opozita: Dëmtohen qytetarët


SI.E./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Takuan Begajn për datën e 'vendoreve 2023', Alibeaj: Të bëhen një orë e më parë, t'u japim të drejtën shqiptarëve të votojnë

Takuan Begajn për datën e 'vendoreve 2023', Alibeaj: Të bëhen një orë e më parë, t'u japim të drejtën shqiptarëve të votojnë