Erdogan sërish sëmurë? Presidenti turk kërkon konsulencë nga mjeku izraelit

TURQI- Gjendja shëndetësore e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan po diskutohet sërish. Rishtazi, Erdogan është përfolur se ka marrë ndihmë mjekësore nga një mjek izraelit i njohur si Itzhak Shapira, zëvendësdrejtor i përgjithshëm i Qendrës Mjekësore Sourasky në Tel Aviv. Shapira njihet për këshillimin mjekësor ndaj lidërëve botëror. Sidoqoftë, lajmet mbi gjendjen shëndëstësore të Presidentit turk mbeten ende spekulime. Nuk ka asnjë deklaratë zyrtare që vërteton faktin se Erdogan vuan nga problemet me zemrën, siç pretendohet.

Këto thashetheme bazohen në pamjet vizive të Presidentit ku duket se ka vështirësi edhe të ecë. Megjithatë, Presidenca dhe vet Erdogan kanë mohuar sërish informacionet e dala nga mediat mbi gjendjen e rëndë shëndetësore të liderit turk si dhe janë munduar të bindin se ky i fundit është i shëndetshëm.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Jo vetëm Biden dhe zyrtarët e lartë amerikanë, Zuckerberg dhe Morgan Freeman gjithashtu në listën e zezë ruse