Erdogan: Të merren hapa më të shpejta kundër organizatës Fetos në Shqipëri

Presidenti Turk Erdogan nuk ka lënë pa përmendur në konferecën për mediat armikun e tij, Fetullah Gylen.

“Në takimet tona vlerësuam luftën tonë kundër organizatës terroriste Feto. Siç jeni në dijeni në dijeni në 2016 tentoi të bënte një grusht shteti të dështuar që kishte në shënjestër demokracinë tonë. Gjatë këtij akti terrorist që e mposhtëm falë rezistencës së popullit tonë fatkeqësisht 251 prej njerëzve tanë u martirizuan falë njerëzve të Fetos. Kjo strukturë që i ka duart e lyera me gjakun e të pafajshmëve përbën rrezik për çdo vend ku është i pranishëm. Fakti që Feto është ende në gjendje të gjejë fushëveprimi në vendin mik dhe vëlla Shqipëri e lëndon popullin tonë, bijtë e bijat e të cilit kanë rënë dëshmorë. Pritshmëria jonë më e sinqertë është që në periudhën që kemi më përpara  të ndërmerren hapa më konkretë, vendimtarë dhe hapa më të shpejtë kundër strukturimit të Fetos në Shqipëri”, tha Erdogan.


Lajmi kryesor:

Erdogan: Të merren hapa më të shpejta kundër FETO në Shqipëri që raporti ynë të mos errësohet! Rama: S’kemi pse zgjedhim andej ose këtej! Turqia mike, SHBA-BE aleate strategjike


B.K./AV/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Jeni në mëdyshje për trendet më të fundit të verës? Ja disa modele të thonjve më IN të momentit