Erion Braçe: Nuk ka faj trajneri, Shqipëria reflekton derexhenë e Federatës dhe futbollit politik!

Erion Braçe: Nuk ka faj trajneri, Shqipëria reflekton derexhenë e Federatës dhe futbollit politik!

Enkeled Alibeaj

Zëvendës kryeministri Erion Braçe njihet për sarkazmën dhe ironinë e tij. 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe ka publikuar foton e ish-deputetin Enkeled Alibeaj, duke thënë se ai dhe 'beu i tij' po bëjnë politikë pa gola e as fitore. Sipas Braçes fati të braktis kur tallesh me popullin.  

"Nuk ka faj trajneri!

Nuk kane faj as lojtaret!

Me Lituanine e Kazakistanin sot,

Shqiperia reflekton derexhene e federates dhe futbollit politik te saj!

Ky qe shihni ne foto eshte nje nga anetaret e udheheqjes se futbollit dje; Partiak, politik dhe pa pike lidhje me futbollin-keta drejtojne!

Beu i tij dhe keta si ky, e kane marre topin per te bere politike, jo gola, as fitore!

Ndaj Shqiperia ska me zjarr, as pasion, as deshire duke reflektuar futbollin politik qe keta mbajne me thonj! Por edhe nje gje tjeter; A e mbani mend ndeshjen me Lituanine?

A e mbani mend si humbem? Edhe ajo reflektoi futbollin e korruptuar qe FSHF udheheq, por beri edhe me shume-demotivoi deri tek kjo e sotmja me Katakistanin!

Fati te braktis kur ti tallesh me te gjithe, popullin mbi te gjitha!" shkruan Braçe.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

'Farsë tragjikomike', debati i Ramës me ambasadorin rus në OKB tërbon Kremlinin

'Farsë tragjikomike', debati i Ramës me ambasadorin rus në OKB tërbon Kremlinin