Erion Braçe i revoltuar për rritjen e çmimeve: Boll i rropët njerëzit, është grabitje e pastër! Ulini se latë nam

Deputeti socialist, Erion Braçe ka publikuar një video në rrjetin e tij social Facebook ku bën thirrje për të ulur çmimet. Braçe thotë se n se një vit më parë çmimet u rritën për shkak të luftës, ndërsa tashmë tregjet janë ekuilibruar dhe kërkon që çmimet të ulen.

Ndër të tjera Braçe shkruan se çmimi i grurit është ulur dhe se nuk e kupton se përse çmimi i bukës vijon të jetë ende i lartë. Më tej ai thotë që kjo që është duke u bërë aktualisht me çmimet ëhstë vjedhje e pastër.

"UUUULNIIIIIII CMIIIIIIMEEEEEET!

BOOOOOOOLL RROOOPET NJEREZIT!

Kur nje vit me pare rritet rrufeshem cmimet e produkteve te fabrikuara e te importuara, thate LUFTA, NAFTA, EURO, DOLLARI etj etj!

Nje vit me pas;

Tregjet jane ekuilibruar nga efekti i menjehershem i luftes, boshlleku ne treg krijuar prej saj, cmimi i naftes ka rene ne nivelin e para luftes, euro ka rene gjithashtu, dollari edhe me shume;

PRA, CDO ELEMENT QE NDIKONTE NE CMIME KA PESUAR RENIE TE FORTE!

TREGTARE, PO JU PSE NUK I ULNI CMIMET E PRODUKTEVE TE FABRIKUARA? Pseeeee?

Po ju tregtaret e miellit e pastaj te bukes cfare po beni?

CMIMI I GRURIT KA RENE, CMIMI I MISRIT KA RENE, CMIMI I THEKRES KA RENE; po cmimi i bukes pse rri ai qe ishte kur ju e ngritet? Kulmi!

PO JU TREGTARET E PERIMEVE E FRUTAVE CFARE PO BENI? Ne teegun e Lushnjes po i rripni bujqit prodhues te domates me cmimin banal 30 leke; PO KY CMIMI NE TIRANE 150 LEKE CFARE ESHTE? Pese here me shume!!!!

A jeni ne terezi?!

Sado te rrisim rrogat e pensionet ne, keto cmime grabisin cdo rritje! ESHTE GRABITJE E PASTER MBI NJEREZ NE NEVOJE ME SE SHUMTI!

JEPINI FUND!”- shkroi Braçe.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tirane: 22/05/2023 12:39

  4000 eur m2 i apartamentit . kush po i rrit cmimet qeveritaret apo populli qe si del me mbijetu

  Përgjigju
 • Toni: 22/05/2023 11:57

  Pse e riti qeveria jote sigurimet zoti brace pse nuk flet apo te perqen te lepihesh dhe del ketu ben si burre i mire

  Përgjigju
 • Iris: 22/05/2023 02:53

  Parvjet ishte Covidi,vjet ishte lufta,tani jane pasojat anesore te tyre- kriza,inflacioni i pergjithshem ne bote,dhe ne Shqiperi specifikat e quajtura lakmi pafre dhe matrapazllek,por qe te ne jane kronike prej 32 vjetesh.

  Përgjigju
 • Kalina vogel: 21/05/2023 21:11

  Ham ham ham o kone. Thuaji rames jo medjave se le name

  Përgjigju
  • Dakord: 21/05/2023 22:37

   Zoti na ruajt, edhe çmimet qeveria ti kontrollojë?? Hajt ta heqim ekonominë e tregut se paskemi qenë mirë me tallona. Për sa kohë ne i blejmë do të thotë kemi fuqi blerëse. Nuk pyet kapitalizmi për të varfër e të pasur por për kërkesë dhe ofertë.

 • Arseni: 21/05/2023 21:05

  Kur ti Brace na kujton cmimet e rritura nga qindra e mijra tregtare qe nuk ndjekin udhezimin tuaj se nuk vijne ne nje mendje mos do ishte me mire te kujtoje politikanve dhe deputetve qe cmimet e rritura dhe nje sere ceshtjesh shoqeruse vijne nga vendimet e tyre. Po te kujtoj se shtrenjtimi i energjise, karburantit, shkollimit duhen pare, se ajo domatja nuk vjen vet nga lushnja, se pa telefon te ONE e Vodafonit nuk ke mundesi te aplikosh me E-Albanian ose te kerkosh ndihme shendetsore. Propozo te vendosen gabina telefonike falas qe fshatari dhe shitesi te ulin 1 lek preshin. Ka shume mundesi te tjera pervec atyre te ritjes se rrogave te guvernatorve, deputeteve dhe policeve.

  Përgjigju
 • Toni: 21/05/2023 20:32

  Thuaja liderit suprem, oligarkut Edi Rama.

  Përgjigju
 • Gjiprenga: 21/05/2023 17:33

  Po,jam dakort, zoti Erion, Por askush nuk të dëgjon.

  Përgjigju
 • Faiku: 21/05/2023 15:03

  Ne rregull qe cmimet duhen ulur, po ju si qeveri i keni mbajtur konstante taksat?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij