Erzeni pëson humbjen e parë këtë sezon në Superligë, Bylisi realizon ‘poker’ golash

Rikthimi i Superligës pas ndërprerjes për shkak të kombëtareve ka sjellë menjëherë surprizën në ndeshjen Bylis-Erzeni. Deri më tani shijakasit nuk kishin pësuar humbje, por 90 minutat në Ballsh përfunduan me shifrtat 4-1.

Vendasit e mbyllën pjesën e parë me shifrat 2-0, pasi fillimisht realizoi Lajthia dhe më pas Kaçorri, ndërsa me fillimin e pjesës së dytë Beji shënoi të tretin. Goditja ishte rëndë për Erzenin, që gjithsesi gjeti forcën për golin e nderit të realizuar nga Enck, por shifrat përfundimtare të sfidës do ti vuloste Souza Ferreyra.

Më këtë fitore Bylis i mori vendin e dytë në renditje Erzenit pavarësisht se të dy skuadrat janë në kuotë të barabartë pikësh, 11.