'Ethet' e mandatit, Mehmetaj: Masakra zgjedhore i dha mandat xhaketave të vjetra, që u pinë gjakun shqiptarëve! Rama s'i fitoi zgjedhjet, beteja jonë vazhdon

'Ethet' e mandatit, Mehmetaj: Masakra zgjedhore i dha mandat xhaketave të vjetra, që u pinë gjakun shqiptarëve! Rama s'i fitoi zgjedhjet, beteja jonë vazhdon

Kejdi Mehmetaj

Pas rënies që LSI pësoi në zgjedhjet e 25 prillit ka reaguar për herë kandidatja për deputete Kejdi Mehmetaj, e cila është nën ethet e prë të marrë ose jo një mandat, pasi kjo varet nga zgjedhja e Monika Kryemadhit nëse vendos të mbajë mandatin e fituar në Tiranë apo atë në Fier.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Mehmetaj, duket se ka vendosur të mos e njohë rezultatin e zgjedhjeve, pasi ajo po përdor termin e përmendur edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha “masakër zgjedhore” për të thënë se “Edi Rama sipas saj nuk i fitoi zgjedhjet”.

Njeheresh nenkryetarja e LSI është shprehur kundër xhaketave të vjetra që kanë marrë mandat të cilët sipas saj kanë mbi 30 vite që u pinë gjakun shqiptarëve, një mesazh ky për klasën e vjetër politike.

"Falenderime e reflektim! Si drejtuese politike e qarkut të Fierit falenderoj me zemër, një e nga një, të gjithë votuesit e LSI në këtë qark, ata 12312 qytetarë vota e të cilëve u lexua drejt por edhe ata mijëra të tjerë, vota e të cilëve doli e pavlefshme si rrjedhojë e mungesës së informacionit. Falenderoj strukturat e LSI në të gjithë bashkitë e qarkut, në çdo rajon e komunë. Edhe pse nën presion e kërcënim ju ja dolët. Falenderoj ekipin e kandidatëve për deputetë, ekipin e të rinjve e të rejave, grave e burrave, të cilët me fushatën e tyre model u përpoqën të tregojnë se politika nuk duhet bërë me banda e me para, por me ide e alternativë.

Falenderoj çdo familje që na ka hapur derën, nga Divjaka e deri në Mallakastër. Edhe pse disa prej jush u kërcënuan apo u blenë, unë sërish ju jam mirënjohëse e nga çdo pozicion që do kem në të ardhmen do të luftoj për hallet e problemet që më keni treguar. Kjo nuk qe një fushatë e thjeshtë! Ditë pas dite ne u përballëm me institucione që përdoreshin si pronë private nga banda në pushtet; U përballëm me banditë; U përballëm me blerjen e votës; U përballëm me kërcënime e presione. Megjithatë në asnjë moment nuk u ndalëm e nuk do të ndalemi as në vazhdim. Ne kemi marrë përsipër një detyrë, ta bëjmë Shqipërinë shtëpinë e të rinjve, e derisa ta realizojmë detyrën tonë puna vazhdon.

Jam e keqardhur kur shoh se si masakra zgjedhore i dha sërish mandat deputeti disa banditëve apo disa xhaketave të vjetra që për më shumë se 30 vite vazhdojnë tu pijnë gjakun Shqiptarëve, ama nga ana tjetër jam e lumtur që përgjatë këtyre viteve gjeta plot shokë e shoqe të gatshëm për të luftuar për të ardhmen e vendit të tyre! Edi Rama nuk i fitoi zgjedhjet! Beteja jonë vazhdon…", shkruan Mehmetaj.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cubi: 01/05/2021 15:15

  Kete gocen do bejm cmos e do ta marim partizone,se I permbush te dhenat. Keni shkuar per lesh o goce me gjith hajdutin e shqiperise dhe me ate doktoreshen,shko bej ndonje pun tjeter.

  Përgjigju
 • qytetari: 01/05/2021 09:40

  Po moj Keti po , do ta vazhdosh betejen ,por me pare vazhdo betejen me veten tende per te marre ate te uruar shkolle se te ardhmes se femijeve tane i nevojiten njerezit te shkolluar shume mire.Ke qe ne 2013 kur hyre ne parlament qe ke filluar universitetin dhe akoma nuk e ke mbaruar kushedi se cfare dege ke dhe shkence po bene.Ka me xhakete e vjeter qe je ti apo ngaqe je futur kalama bythe ne parlament se disa kokrra keshtu i zgjedh Ilir Meta per tju patur kacatorre te tij kujton se je e re.Boll me u pagove 8 vite me page deputeti nderkohe qe moshataret e ty te shkolluar ne bote i marrin duke punuar .Shyqye qe populli u ndergjegjesua dhe i vuri derrmen partise se LSI se eshte tamam nje shpk.Ato 100mije votat qe mori ne keto zgjedhje jane votat e te mashtruarve nga kjo parti se kur te vij ne pushtet do ti punesoj dhe bile ne poste te rendesishme dhe te shkretet u bene presion dhe familjareve te tyre duke mos i lene te votojne per PS por per partine e familjes Meta Kokemadhi.Boll Keti boll bashke me ate Kerpacken e Brahimllarin Nora Malaj me shoke nje tufe te paaftesh qe doni vetem te rrini deputet.Poshte LSI poshte cifti Meta Kryemadhi poshte gjithe fara e keqe e LSI mos mbifte kurre.Oh harrova Nora e ka akoma universitetin Wisdom?Ju lutem me ktheni pergjigje se jam ne merak e ka patur perball Grepit te arte por nuk po ja shoh me.Ju lutem me ktheni pergjigje se nuk po fle dot

  Përgjigju
 • Dashnori Mones: 01/05/2021 09:07

  He mi karthithese si te duket vetja pa deputetllik. Ik mbaro shkollen tani o dhembcakalle

  Përgjigju
 • agim: 01/05/2021 08:09

  Thjeshte jeni nje kurve ashtu sic dhe partia juaj dhe tani lehni per deshtimin,zhdukuni nga skena politike ju vodhet e nuk fituat gjakpirres ti e shoqet e shoket tuaj turpi i ketij populli jeni ju

  Përgjigju
 • Thjeshtesi: 01/05/2021 05:42

  Ju jeni partia qe simbolizoni korrupsionin moj e dashur Kejdi.

  Përgjigju
 • Like: 01/05/2021 03:07

  Ik moj surrat i neveritshem ngele pa kocke dhe fajeson te tjeret. Populli ka filluar te zgjohet, shikon se kujt i hapet barku per hallet e tij. Me kete fytyre dhe duke i vene fajin te tjereve per humbjen kurre nuk keni per te mare qeveri. Behuni te ndergjegjshme per ato qe thoni sepse supozohet te perfaqesoni popullin ne parlament

  Përgjigju
 • dibran: 30/04/2021 23:57

  Shko dhe perulu ne gjunje tek Mona qe te mos ja jape mandatin xhaketes se vjeter Petrit Vasili ,por fustanit tend te ri!!! Jam i sigurte se do te promovoje te rinjte dhe ti je njera prej tyre !!! Duhet qe ta paguash shume shtrenjte dhe ti.....je aq BUDALLICE sa nuk e kupton!

  Përgjigju
 • Adih: 30/04/2021 23:03

  Qënkë bëre si zorre qorrë. Nuk po bëj koment sepse fotografija flet shumë. Kirurgët të bëjnë kujdes ,nga çasti në çast mundet të plasë. Qelb LSI.

  Përgjigju
 • Gysi: 30/04/2021 22:05

  Dhembcakallja debile me patent

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Gjermani, aksidentohet eskorta e kryeministrit Viktor Orban! Një polic humb jetën, plagoset rëndë një tjetër

Gjermani, aksidentohet eskorta e kryeministrit Viktor Orban! Një polic humb jetën, plagoset rëndë një tjetër