Euro 2020/ Në fushë klasikja e Europës Francë-Gjermani, formacionet e dy kombëtareve

Pas pak çastesh nis supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë, e cila pritët të mbërthejë para televizionit miliona telespektatorë. Një ndeshje që nuk vlen vetëm tre pikët, pasi në lojë është edhe prestigji. Ndeshja do të luhet në ‘Allianz Arena’ të Gjermanisë.

FORMACIONET ZYRTARE

Franca: Loris, Pavard, Kimpembe, Varane, Hernandez, Pogba, Kante, Rabiot, Grizman, Mbape, Benzema, Trajner: D.Deshamp

Gjermania: Nojer, Rudiger, Ginter, Humels, Kimish, Havertz, Kros, Gnabri, Gosens, Gyndoan, Havertz, Myler, Trajner: J.Lëv

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Berisha zbulon bisedën: Fola me Bashën pas deklaratave të ambasadores së SHBA, nuk më tha asgjë