Euro 2024/ Një dilemë dhe Bajrami në sulm, Sylvinho projekton formacionin anti-Itali

Euro 2024/ Një dilemë dhe Bajrami në sulm, Sylvinho projekton formacionin anti-Itali

Kombëtarja

Të shtunën (nesër) në orën 21:00 në Dortmund luhet Itali - Shqipëri, ndeshja e vlefshme për Grupin B të finaleve të Euro 2024. Gjithë vëmendja është në "Iduna Park", me impiantin që pritet të ketë afro 50 mijë shqiptarë.

Tanimë Sylvinho duket se e ka në mendje edhe formacionin e mundshëm për nesër, me vetëm një dilemë. Në bazë të kundërshtarit, kuqezinjtë pritet të luajnë me skemën 4-3-3 dhe me Bajramin në krah, ndërsa mesi i fushës pritet të jetë me Laçin, Ramadanin dhe Asllanin.

Dilema e vetme në mbrojtje, me Ismajlin dhe Ajetin që luftojnë për një fanellë titullari. Gjithsesi do jetë Sylvinho që do i qartësojë të gjithë një orë para ndeshjes.

Formacioni i mundshëm:

Shqipëria (4-3-3): Berisha; Hysaj, Gjimshiti, Ismajli (Ajeti), Mitaj; Laçi, Ramadani, Asllani; Asani, Bajrami, Broja Trajneri: Sylvinho

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Futbollistët e Dinamos së Kievit nuk i japin dorën rivalëve të Partizanit të Beogradit në Champions League

VIDEO/ Futbollistët e Dinamos së Kievit nuk i japin dorën rivalëve të Partizanit të Beogradit në Champions League