EURO 24/ Italia 'fiton edhe në TV'! Mbi 10 mln shikues në Rai1 për ndeshjen me Shqipërinë

EURO 24/ Italia 'fiton edhe në TV'! Mbi 10 mln shikues në Rai1 për ndeshjen me Shqipërinë

Italia e Spallettit fitoi me rezultatin 2-1 ndaj Shqipërisë, por duket se ka 'fituar edhe në TV'.

10 milionë e 386 mijë shikues, një përqindje prej 55,7%, ndoqën në Rai1 ndeshjen debutuese të Italisë në Europianin kundër Shqipërisë.

Pjesa e parë u ndoq nga 10 milionë e 454 mijë (56,1%) dhe pjesa e dytë nga 10 milionë e 322 mijë (55.3%).

Ndërkohë, ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë u ndoq nga një milion e 798 000 shikues, me 17,4% të audiencës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Farat e lirit dhe vlerat e tyre shëndetësore

Farat e lirit dhe vlerat e tyre shëndetësore