Euro afër nivelit më të lartë në dy vite e gjysmë

Foto ilustruese

TIRANË- Euro shënoi pak ndryshime, duke u këmbyer  në 1.2216 $, afër nivelit më të lartë të dy viteve e gjysmë, prej 1.2273 $, të arritur këtë muaj.

Ndërsa presionet mbi dollarin u lehtësuan, pasi Presidenti Donald Trump u tërhoq nga kërcënimi për të bllokuar një faturë ndihme COVID-19.

Trump nënshkroi në ligj paketën e ndihmës dhe shpenzimeve pandemike prej 2.3 trilionë dollarësh, duke shmangur një mbyllje të pjesshme të qeverisë federale që do të kishte filluar të martën.

Paundi qëndroi poshtë nivelit të lartë prej 2 vitesh e gjysmë në sesionin aziatik pas marrëveshjes tregtare Brexit që nuk mbulon sektorin financiar të Britanisë./Monitor

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • Mondi: 29/01/2021 19:42

  Vetëm program ekonomik nuk mund të quhet,premtime elektorale po. Premtojnë të japin para, por si do të japin para kur sipas tyre vëndi është zhytur në një krizë të thellë ekonomike

  Përgjigju
 • Toni: 29/01/2021 09:02

  Pse nuk eshte varianti shkelqueshem

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë