Euro2024/ Evakuohet një ‘Fan Zone’ në Gjermani nga frika për bombë, arrestohet një person

Euro2024/ Evakuohet një ‘Fan Zone’ në Gjermani nga frika për bombë, arrestohet një person

Pamje nga vendngjarja

GJERMANI – Frika nga sulmet terroriste është kthyer në çështje serioze për sigurinë e mbarëvajtjes së Euro2024.

Një “Fan Zonë” në Berlin është evakuuar, pak para nisjes së ndeshjes mes Gjermanisë dhe Skocisë.

Shkak i kësaj  gjendje alarmante në këtë hapësirë dedikuar tifozëve, jo shumë larg nga Porta di Brandenburg, ishte një çantë e dyshimtë që shqetësoi policinë.

Sipas "La Repubblica" I zoti i çantës është vënë në prangat e policisë, ndërsa çanta po ekzaminohet. Po ashtu, qentë nuhatës të policisë filluan të krehin hapësirën e tifozëve nga dyshimet pë5r eksploziv.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?