Ministri i Brendshëm: Europol godet grupin kriminal të trafikut të drogës, zhvillonte aktivitetin në Spanjë e Shqipëri

Ministri i Brendshëm Taulant Balla njoftoi për goditjen e një grupi kriminal që merrej me trafikun e drogës dhe që përbëhej nga shtetas spanjollë.

Nga foltorja e Kuvendit Balla tha se "operacioni i Europol goditi  një grup të madh kriminal që zhvillonte aktivitetin e vet sa në Spanjë dhe në Shqipëri"

Media spanjolle shkruan se dy drejtuesit kryesorë ishin shqiptarë.


Lajmi kryesor:

Europol godet grupin kriminal shqiptaro-kinez! Në Spanjë mbillnin kanabis, paratë pastroheshin në Shqipëri! Brenda një viti qarkulluan rreth 65.5 mln euro (VIDEO)


S.G/M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë në Laknas të Tiranës, dyshohet për një të vrarë dhe 1 i plagosur

Të shtëna me armë në Laknas të Tiranës, dyshohet për një të vrarë dhe 1 i plagosur