Falsifikonte para, arrestohet 49-vjeçari i shpallur në kërkim në Elbasan

Falsifikonte para, arrestohet 49-vjeçari i shpallur në kërkim në Elbasan

Foto ilustruese

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 49-vjeçar i cili ishte shpallur më herët në kërkim. Mësohet se në pranga ka rënë D.K., ndërsa akuzohet për ‘falsifikim të monedhave’. Gjykata kishte vendosur ndaj 49-vjeçarit masën e sigurisë ‘arrest në burg’.

Njoftimi i Policisë
Vijon puna për kapjen e personave në kërkim. Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale "Falsifikimi i monedhave”. Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, shërbimet e Forcave Operacionale në DVP Elbasan,  bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

D. K., 49 vjeç, banues në Elbasan. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale "Falsifikimi i monedhave", dhe ndaj tij Gjykata ka vendosur masën e sigurisë "Arrest në burg". Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Kaloi 26 kg kanabis drejt Greqisë, përjashtohet nga policia shefi i sektorit të Kufirit në Korçë Stiljan Pasho

Kaloi 26 kg kanabis drejt Greqisë, përjashtohet nga policia shefi i sektorit të Kufirit në Korçë Stiljan Pasho