Falsifikuan dokumentet për pension
procedohen 2 persona

2 persona po procedohen penalisht pasi kanë  kanë falsifikuar dokumente zyrtare dhe kanë mashtruar në Sigurimet Shoqërore duke përfituar pension të padrejtë. Blute e Dibrës bëjnë me dije se 2 personat akuzohen për veprën penale Mashtrime në Sigurime.

Sipas policisë bëhet fjalë për A.C, 77 vjeç, banues në fshatin Selishtëdhe T.S,67 vjeçe, banues në fshatin Frankth, Mat.

Redaksia online
(Shqiptarja.com) 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë