Familja mbretërore shfaqet në ballkonin e Pallatit Buckingham për të shijuar shfaqjen që dhurojnë avionët në qiell, mungojnë Harry dhe Meghan

Familja mbretërore shfaqet në ballkonin e Pallatit Buckingham për të shijuar shfaqjen që dhurojnë avionët në qiell, mungojnë Harry dhe Meghan

Mbretëresha Elizabeth dhe anëtarët e familjes mbretërore në Pallatin Buckingham

Mbretëresha ka dalë sërish në ballkonin e Pallatit Buckingham. Këtë herë asaj i është bashkuar më shumë anëtarë të familjes për një paraqitje para mijëra dashamirësve të zhurmshëm, të cilët janë lejuar të zbresin nga The Mall drejt pallatit.

Krahas Mbretëreshës janë tre nga fëmijët e saj, Charles, Edward dhe Anne, Princi William dhe Catherine dhe fëmijët e tyre, si dhe një numër të afërmsh të tjerë.

Meghan dhe Harry të cilët ishin në ceremoninë në Paradën e Rojeve të Kuajve më herët nuk po i bashkohen familjes mbretërore në ballkon pasi Mbretëresha vendosi muajin e kaluar që  do të përfshihen vetëm anëtarët mbretërorë që kryejnë detyra zyrtare .

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:20
Britania në festë në nder të Mbretëreshes Elizabet

Sot britanikët festuan të gjithë së bashku 70 vjetorin e monarkes së tyre në një festë magjike në Buckingham Palace ku Mbretëresha përshëndeti të pranishmit nga ballkoni. E gjithë ceremonia ishte perfekte deri në detaje, teksa ndiqej nga pjesëtarët e pallatit dhe mijëra njerëz.

Britanikët në këtë ditë të rëndësishme “pushtuan” sheshet të veshur me ngjyrat simbolike të vendit të tyre. Të gjitha rrugët ishin mbushur me flamuj dhe zbukurime të cilat krijonin atmosferën festive.Gjatë spektaklit mahnitës të avionëve luftarakë në qiell u bë numri 70 në nder të viteve të Mbretëreshës Elizabet në fron.

Avionët përshkuan qiellin me pluhurin e ngjyrave të flamurit, njëkohësisht nuk mund të mungonte as parada e kuajve, e quajtur ndryshe “Trooping the Color”. Më pas shumë njerëz kishin vendosur të shtronin ushqime në parqe, për të vijuar më tej festimet.

 

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth