Fëmijë pasanikësh, banditë që shkelin ligjin dhe një gazetar që hesht!

Fëmijë pasanikësh, banditë që shkelin ligjin dhe një gazetar që hesht!

Jahti i gazetarit

Një ditë më parë bëra një status, se si vete Blendi, qe predikon ligj dhe rregulla është i pari qe i shkel ato, duke iu referuar një statusi te tij për ngjarjen e trashtë te Himarës, shume te ndjere me thëne te drejtën, madje i publikuar dhe ne portalin qe unë zotëroj. Ne po te njëjtën dite, pas statusin tim dhe shume te tjerëve sigurisht, Blendi na qenka prekur nga foto e publikuar nga "miqtë" e tij  qe i duan te mirën dhe reagoi përmes një statusi tjetër autokritike, ku me shume si kërkese ndjese dukej një forme e dëshpëruar për te justifikuar sjelljen e tij aspak normale, qe nuk ndryshon kryekëput nga fëmijët e pasanikeve apo banditëve qe shkelin çdo ligj, sikurse citon vete ai. (Statusin e Blendit e lexoni tek fotot mposhtë)

Kur them qe reagimi i tij i djeshëm ishte një justifikim i dëshpëruar,  dua te sqaroj dhe gazetarin por dhe miqtë e mi, se Blendi pretendon qe dalja e tij me skaf ne breg te detit është bere ne mënyre te mire organizuar, lindur nga dëshira e tij për te promovuar turizmin dhe për ti lehtësuar punën operatorit te emisionit përmes zbritjes se tij te sigurte ne breg, ketë përmes skafit luksoz me vlere minimale prej 700 mije $, ne pronësi te Samir Manes, njëkohësisht aksioner ne TV Klan...

Pra Blendi e parkoi skafin pak metra me tutje pushuesve, te cilën e ilustron me shigjeta dhe sipas logjikes se tij, kjo është njësoj si te kalosh me semaforin e kuq ne kryqëzim dhe t'i thuash policit qe te ka ndaluar për kundravajtje ligjore: Vazhdova me te kuq se nuk pashe njeri te ecte ne rruge!

Dikush nga miqtë e Blendit duhet t'i kujtoj arsyen pse polici i mori jetën fëmijës se mitur, e beri për te njëjtin qellim... te merrte kollaj prindërit e tij ne breg, qe kishin ardhur nga jashtë për te bere turizëm.

Ama për dreq, unë di dhe një histori për Blendin, qe ai e di mire por nuk ka guxim ta tregoje. Për ata qe e njohin nga afër gazetarin e dine qe është pasionont i zhytjeve ne ujë dhe ketë e bene sa here qe shkon ne vilen e tij te pushimeve ne kompleksin Green Coast ne Palasë, ne pronësi te Manes. Një dite djali i biznesmenit Mane, po bënte manovra te rrezikshme ne det me motorin e tij te ujit dhe Blend zhytësi u ndje i kërcënuar prej tij dhe njoftoi shefin e policisë përgjegjës për rendin e zonës, i cili referuar denoncimit te gazetarit, kreu detyrën dhe sekuestroi motorin e ujit... te nesërmen shefin e policisë e transferuan...

Ketë histori nuk e di as Samir Mane, vetëm unë dhe Blendi

Prandaj Blendi është fajtor, e para se kur flet për fëmijët e pasanikeve, e heq përgjegjësinë nga prapanica e tij, duke folur ne përgjithësi si fallxhor pa përmendur emra.

E dyta, duke i shtrire me pas dorën Samir Manes, për ti marre ne përdorim skafin pas ngjarjes qe i rrezikoi jetën gazetarit, sigurisht për te përmirësuar kushtet e punës se kameramanit... tani kemi dy vrasës: një me motor uji qe e drejton si i çmendur dhe një me skaf qe parkon ne breg... pra fëmije pasanikesh dhe banditë qe shkelin ligjin dhe një gazetar qe hesht!

E treta por jo me pak e rëndësishmja... lum kameramani për jetën luksoze qe ka!

Dikush nga miqtë e Blendit, kur t'i çojnë foton, duhet t'i vendosin dhe një dixhiturë: BURRAT KERKOJNE DHE FALJE O BLEND!

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anisa: 08/08/2022 09:37

  FANTOMASI SI BLEDI JAN SHUM DHE UN DO E THEM GJITHMON KU JE ENVER SE U ULEN MALET E U NGRITEN HALET .

  Përgjigju
 • Roni: 06/08/2022 13:12

  Faleminderit per artikullin, se mesojme me shume mbi gazetarin Blendi Fevziu.

  Përgjigju
 • Ersa: 06/08/2022 12:34

  Një artikull I kulluar! Bravo

  Përgjigju
 • Lui: 06/08/2022 12:01

  Kjo është fatkeqësia në Shqipëri. Hajduti thërret kape hajdutin, krimineli thërret kape kriminelin. Del dhe Blendi Fevziu si i kulluari nga qielli. E keni vënë re që sa herë ndodh ndonjë ngjarje apo fatkeqësi, janë pikërisht këta si Fevziu që dalin dhe denoncojnë. Ju kujtohen publikimi i pagave? Vetëm këta qaheshin për dhunimin e privatësisë. Tani dhe me ngjarjen e fundit del ky bukuroshi që futet me skaf deri në mes të rërës e plazhit dhe shet moral.. Yt rracë e qelbur. Dhe pastaj themi pse akoma duan Enverin shqiptarët. Ja pse, nga lloji i këtyre.. Sepse Enveri i'a priste koqet këtyre..

  Përgjigju
 • Aliu: 06/08/2022 09:31

  Kryefalsifikator bashke me babain e tij bastard. Krye b…q.. bashke me Frangajn e shpuren e tyre. Do vije dita qe do i vjellin te gjjtha. Kjo pasuri e ketyre kryehajduteve, eshte kryekeput pastrim i parave te Frangajt, Rames, Berishes, Metes, Bashes, e te gjithe oligarkeve qe jane para apo pas tyre. Nuk ka llogjike boterore, qe nje gazetar ordiner ne Albanistan te jete multimiliarder me pseudo zanatin e gqzetarit qe ben ky plehre njeri. Nuk e them per xhelozi, por ky bastad, duke perfituar nga statusi i pseudo gazetarit ka deformuar historine e familjes se tij te shthurur, e duke na u shfaqur si i persekutuar ka bere miliarda me falsifikime, mashtrime historish familjare, lepirje bythe e bolesh me gjuhen e tij te qelbur.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 06/08/2022 08:08

  Zoti Anri,te lutem edhe pak me i permbajtur duhet te tregoheshe me kete Blendin per te gjitha arsyet politike,ekonomike,te statusit social te tij.....edhe pse ai eshte gazetari superbythelepirsi i tere klases degjeneruar politike te Shqiperise ne opozite dhe pozite,pa dallim feje,krahine e ideje. Eshte figura me e neveritshme ne mediat puthadore te klases degjeneruar kriminale 30 vjeçare. Na prishe oreksin qe ne mengjes me nje funderrine humane.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e përgjithshme, mbyllen qendrat e votimit në Itali! Ja kur mësohen rezultat e para

Zgjedhjet e përgjithshme, mbyllen qendrat e votimit në Itali! Ja kur mësohen rezultat e para