Fërgesë me domate dhe vezë nga zonja Albana

Civë / Fërgesë me domate dhe vezë

Përbërësit:

  • 2 qepë
  • 1 kg domate
  • 4 vezë
  • Vaj ulliri
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Qepët i grijmë mesatarisht dhe i kaurdisim me vaj duke i shtuar pak kripë. Kur shohim që është zbutur qepa shtojmë domatet e prera në kubikë. Pasi domatet fillojnë të treten rregullojmë shijen me kripë dhe piper. Rrahim vezët dhe i shtojmë sipër  gatimit. Nëse dëshirojmë shtojmë dhe pak djathë të thërrmuar.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Pentagoni: Një luftanije amerikane është sulmuar në Detin e Kuq

Pentagoni: Një luftanije amerikane është sulmuar në Detin e Kuq