Fërgesë me miell misri dhe gjizë nga zonja Albana

Fërgesë me miell misri

Përbërësit:

  • 3 lgj miell misri
  • 2 lgj gjalpë
  • 2 lgj gjizë
  • 2-3 thelpinj hudhër
  • 2 gota ujë
  • Pak spec djegës
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Skuqim miellin e misrit të situr me gjalpë sa të marrë ngjyrë kafe të çelur. Më pas hedhim gjizën, hudhrat e shtypura, kripë, spec djegës dhe pak ujë. E lëmë në zierje me një trashësi mesatare. E servirim të ngrohtë me pak gjalpë të skuqur sipër.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol