Fërgesë me presh nga shefi Kosovar Arsim Kqiku

Fërgesë me presh sipas traditës Kosovare nga Arsim Kqiku, shef kuzhine

Fërgesë me presh

Përbërësit:

  • 2 presh
  • 2 speca
  • 1 domate
  • 1 qepë e thatë
  • 1 qepë e njomë
  • 200 gr gjizë
  • Kripë

Përgatitja:

Fillimisht kaurdisim qepën e grirë me pak yndyrë. Më pas shtojmë preshin dhe specat. I kaurdisim pak që të ruajmë ngjyrën dhe vlerat. Në fund shtojmë domatet dhe gjizën e freskët. Rregullojmë shijen me kripë e piper.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Aksidenti në Shkodër, 27-vjeçarja në gjendje të rëndë për jetën! U desh tre orë ta nxirrnin nga makina

Aksidenti në Shkodër, 27-vjeçarja në gjendje të rëndë për jetën! U desh tre orë ta nxirrnin nga makina